Proje Yönetim Uygulaması nedir?

Proje yönetim uygulaması, güvenli ve esnek bir şekilde proje süreçlerinin kontrol edilerek yönetildiği, web tabanlı üçüncü parti çevrimiçi bir platformdur. Proje yönetim uygulaması, proje haritanızın proje lideri veya proje uzmanı tarafından organize edilmesini gerçekleştirirken, planlı ve uygulanabilir ölçekte verimli çalışmasını sağlar.

Neden üçüncü parti Proje Yönetim Uygulaması kullanılıyor?

Çünkü, Kolektif İş Modeli (CBM) ile çalışan Caps Digital, proje yönetim süreçlerini hız ve verimlilik esaslarına göre minimize ve optimize ederek, zamanını ve enerjisini projenin uygulama sürecine ağırlık verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle sınıfının en iyi servisi ve uygulamalarını sunan üçüncü parti esnek platformlar ile entegre çalışır. Ayrıca proje ile ilgili bilgileriniz gizlilik esasına dayanarak, Caps Digital veri tabanında saklanmadığı için altyapı yatırımı, testler ve güvenlik sorunlarını tamamen ortadan kaldırır.

Hangi Proje Yönetim Uygulaması kullanılıyor? Kapsamı nedir?

Caps Digital, proje yönetim uygulaması olarak Trello ile entegredir. Trello, web tabanlı proje yönetim uygulamasıdır. Diğer proje yönetim uygulamalarına göre oldukça basit ve işlevseldir.

Proje yönetim alt yapısında kanban yaklaşımı uygulanmaktadır. Her proje bir pano olarak temsil edilmekte ve pano listelerden oluşmaktadır. Her listede kartlardan oluşmaktadır. Farklı kullanıcılarla bir grup oluşturabilir veya panolar için özel kullanıcılar eklenebilmektedir. Diğer bir ifade ile yapışkan not tahtasının dijital bir versiyonu olarak tanımlanabilir.

Proje yönetim uygulama sürecinde, proje lideri tarafından projenize özel pano oluşturulur. Panoya, proje lideri tarafından proje kategorisine göre gerekirse ilgili proje uzmanı veya müşteri temsilcisi, ve firma yetkilisi davet edilerek eklenir. Talep halinde birden fazla firma yetkilisi (gözlemci rolü ile) davet edilerek eklenebilir.

Proje Yönetim Uygulaması nasıl çalışır?

Proje Yönetim Uygulaması; pano daveti onayı ve kayıt işlem adımlarını kapsar. Email adresinize gönderilen pano davetiyesini onaylayarak kabul ediniz. Firma yetkilisi olarak davet edildiğiniz için sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Kaydınızı tamamladıktan sonra size özel oluşturulmuş panoda projenin işlem adımlarını takip edebileceğiniz listeleri görebilirsiniz.

Firma yetkilisi olarak panoyu, sadece listelere bağlı olan görevlerdeki kontrol listelerinin ilerleme durumunu kontrol etmek, proje lideri veya proje uzmanı tarafından görsel onayları için veya başka amaçla eklenen dosyaları görüntülemek ve onay mesajları göndermek için kullanmalısınız. Anlık mesaj veya dosya göndermek gibi işlemler için ise kullanılması gereken uygulama, geri bildirim uygulamasıdır.