Kullandığınız kısaltmalar, kavramlar ve anlamları nelerdir?

ADSGO : Google Ads (Google Reklamları): ADS ve GOogle kelimelerinin birleşiminden oluşan sözcük.
ADSFAIN : Facebook and Instagram Ads (Facebook ve Instagram Reklamları): ADS, FAcebook ve INstagram kelimelerinin birleşiminden oluşan sözcük.
B2B : Business To Business (Firmadan Firmaya): Firmadan firmaya yapılan satış çalışmaları için kullanılan e-ticaret, pazarlama ya da iş modelidir.
BPM : Business Process Management (İş Süreci Yönetimi); Belirli bir iş amacının gerçekleştirilmesi için yapılan birbirine bağımlı etkinlikler (işler) dizisidir.
CBM : Collective Business Model (Kolektif İş Modeli); Bağımsız uzmanlardan oluşan, çevrimiçi işbirliğine dayalı ortaklaşa iş modelidir.
C2B : Consumer To Business (Tüketiciden Firmaya); Tüketiciden firmaya yapılan satış çalışmaları için kullanılan e-ticaret, pazarlama ya da iş modelidir.
HB : (Hizmet Bedeli); Hizmet sağlayıcı tarafından verilen hizmetin bedeli.
PL : (Proje Lideri); Projenin uygulama ve destek süreçlerinden sorumlu kişidir.
PU : (Proje Uzmanı); Projenin uygulama süreçlerinden sorumlu kişidir.
MT : (Müşteri Temsilcisi); Projenin destek süreçlerinden sorumlu kişidir.
SEM : Search Engine Marketing (Arama Motoru Pazarlama); İnternet sitelerinin, arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERPs) görünebilirliklerini arttırarak ve pazarlama hedeflerine ulaşmasını amaçlayarak tanıtım yapan pazarlama yöntemleridir.
SERP : Search Engine Results Page (Arama Motoru Sonuç Sayfası); Bir kullanıcının arama motoru içerisinde spesifik bir kelime veya cümle araması sonucunda karşısına sonuçların listelendiği sayfadır.
SMM : Social Media Marketing (Sosyal Medya Pazarlama); Markaların sosyal ağ profili ya da sayfalarının görünebilirliklerini arttırarak ve pazarlama hedeflerine ulaşmasını amaçlayarak tanıtım yapan pazarlama yöntemleridir.
SMO : Social Media Optimization (Sosyal Medya Optimizasyonu); Markaların sosyal ağ profili ya da sayfalarını profesyonel biçimde belirli içerik yerleşim ve paylaşımlarıyla iyileştirerek, pazarlama hedeflerine ulaşmasını amaçlayan stratejik çalışmalardır.